News/Info

– Dla Państwa wygody wprowadziliśmy możliwość płatności kartą.

– Już od jutra 20/04/2016 startujemy z akcją nieodpłatnego chipowania psów, we współpracy z UM w Czeladzi – zapraszamy do telefonicznego lub internetowego umawiania wizyt.

– od 2016r. chcielibyśmy wprowadzić Pakiety dla właścicieli koni pozwalające nie zaprzątać sobie głowy terminami szczepień, odrobaczeń i innych zabiegów lekarsko-weterynaryjnych za które mogliby zapłacić jednorazowo za cały rok lub w comiesięcznym abonamencie.
Oto propozycje pakietów – w celu ustalenia szczegółów i poznania cen prosimy o kontakt telefoniczny, osobisty lub mailowy.
1. PAKIET SREBRNY:
– szczepienie 1 x rok ( grypa lub grypa+tężec)
– odrobaczanie wg wyników badania kału, max 2 x w roku
– badanie krwi 1 x rok – profil podstawowy
– zęby kontrola 1 x rok
– kontrola ogólna 2 x rok – badanie kliniczne
– badanie kału 2 x rok

2. PAKIET SREBRNY +
jak w pakiecie srebrnym oraz dodatkowo:
– odrobaczenie +1, dodatkowe badanie kału i ew. w razie potrzeby odrobaczenie w trakcie sezonu pastwiskowego
– zęby – tarnikowanie 1 x rok(nie zawiera kosztów sedacji konia)
– kontrola ogólna 4 x rok (raz na kwartał)

3. PAKIET VIP
– szczepienie 2 x rok
– badanie kału 4 x rok
– odrobaczenie – według wyniku badania kału max. 4 x rok
– badanie krwi 2 x rok (w tym jeden profil podstawowy i jeden profil rozszerzony)
– zęby kontrola 2 x rok
– zęby tarnikowanie 1 x rok (nie zawiera kosztów sedacji konia)
– kontrola ogólna – badanie kliniczne 1 x m-c
– priorytet wizyt w terminarzu lekarza, przy ustalaniu wizyt poza planem wynikającym z wykupionego pakietu.

W ramach pakietu właściciel nie ponosi kosztów dojazdu lekarza oraz kosztów wizyty lekarsko-weterynaryjnej.
Wszelkie leki, czynności lekarskie oraz badania dodatkowe ustalone z właścicielem są dodatkowo płatne.
Wizyty w danej stajni ustalane są wg terminarza, na tydzień oraz dzień przed wizytą właściciele otrzymują powiadomienie z orientacyjną godziną wizyty.
W zależności od wykupionego pakietu i odległości stajni – minimalna ilość koni w stajni objętej pakietem wynosi od 3 do 6, aby możliwe było świadczenie usług w ramach pakietu.

– grudzień 2015r. lek. wet. Łukasz Gątkiewicz uzyskał członkostwo w The International Society of Equine Locomotor Pathology, ISELP to międzynarodowa organizacja założona przez Prof. J.M. Denoix zrzeszająca lekarzy weterynarii zajmujących się patologią ruchu u koni i diagnostyką kulawizn u koni sportowych. Więcej informacji oraz lista lekarzy na www.iselp.org.

– grudzień 2015r. lek. wet. Łukasz Gątkiewicz ukończył studia specjalizacyjne z Radiologii Weterynaryjnej i decyzją Komisji ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 28 listopada 1994r. w sprawie trybu i szczegółowych zasad uzyskiwania tytułu specjalisty przez lekarza weterynarii (Dz.U. nr 131, poz. 667 z 1994 roku) uzyskał w dniu 5 grudnia 2015r. tytuł Specjalisty Radiologii Weterynaryjnej.

– październik 2015r. jako pierwsza przychodnia w Polsce wprowadziliśmy szybkie, terenowe testy diagnostyczne StableLab SAA, pozwalające na miejscu w stajni wykonać szybkie badanie krwi, wykrywające procesy zapalne bakteryjne i wirusowe, nawet wcześniej niż pojawią się objawy ogólne takie jak np. podwyższona temperatura. Bardzo przydatne u koni sportowych przed zawodami, na zawodach. U wszystkich pacjentów pozwalają szybko podjąć decyzję, czy konieczne jest leczenie antybiotykowe – obecnie trendy światowe skłaniają się do ograniczenia stosowania antybiotyków w leczeniu zarówno ludzi jak i zwierząt. Dla zainteresowanych: www.youtube.com/watch?v=glBv5lh0_kQ

– październik 2015r. ciągle podnosimy swoje kwalifikacje….tym razem Tierarztliche Klinik Isernhagen, Hannover – Diagnostyka i leczenie kulawizn kończyny miednicznej u koni.

– wrzesień 2015r. Miło nam poinformować ze lek. wet. Łukasz Gątkiewicz otrzymał certyfikat z Weterynaryjnej Medycyny Regeneracyjnej i możemy w ten sposób zapewnić naszym pacjentom dostęp do najnowszych zdobyczy z dziedziny medycyny regeneracyjnej: komórki macierzyste, PRP (osocze bogatopłytkowe) oraz IRAP.

– maj 2015r. jest nam niezmiernie miło poinformować że możemy zaoferować naszym pacjentom badanie endoskopowe, wykonywanie wymazów pod kontrolą endoskopu oraz zabiegi usuwania  ciał obcych pod kontrola endoskopu.